Zesłanie Ducha Świętego 28.05.2023

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
 2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W Starym Stawie tradycyjnie o 19:00 Msza święta pod krzyżem w intencji mieszkańców.
 3. We wtorek w Rudnie przy figurce Matki Bożej (na rondzie) o godz. 19:00 zakończenie nabożeństw majowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę w Lubieszowie po Mszy do 20:00, w Studzieńcu w czwartek a w Rudnie – piątek przed Mszą.
 5. SPOTKANIE DO BIERZMOWANIA w Studzieńcu w czwartek o 17:00, w Lubieszowie w piątek o 18:00 i Rudnie w piątek o 19:00. Na spotkaniu podsumowanie rocznego przygotowania do bierzmowania.
 6. Od czwartku Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę przed Mszą; w tygodniu w Lubieszowie codziennie po Mszy. W Studzieńcu w czwartek, a Rudnie – w piątek.
 7. Odwiedziny chorych wyjątkowo ze wzglądu na wyjazd z dziećmi do Rokitna w piątek od godziny 8:00.
 8. Sołtys Lubieszowa i Rada Sołecka zapraszają na imprezę plenerową „Dzień Sąsiada” w sobotę o godz. 18:00 na boisku wiejskim w Lubieszowie.
 9. 3 czerwca w Rokitnie jest Dzień Dziecka. Wyjazd autokaru: z Rudna – o 8:45 (na pętli), potem z Lubieszowa o 8:55. Planowany powrót około godz. 18:00. Proszę, aby dzieci zabrały z sobą rzeczy do przebrania.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. W czerwcu modlimy się intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy zbiórka do puszek na „Caritas”. W maju zebraliśmy 1379,91 gr.
 11. PROCESJA BOŻEGO CIAŁA (8 czerwca): w RUDNIE o godz. 09:00 (1 Ołtarz na ul. Topolowej Róże Różańcowe; 2 Ołtarz przy figurce M. Bożej – mieszkańcy ul. Łąkowej; 3 Ołtarz u p. Koniecznej rodzice dzieci rocznicowych i bierzmowanych; 4 Ołtarz ul. Dębowa przy dębie – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W STUDZIEŃCU o 11:00 1 Ołtarz przy remizie OSP – druhowie OSP; 2 Ołtarz przy szkole – młodzież; 3 Ołtarz na parkingu pod kasztanem – mieszkańcy bloków; 4 Ołtarz na placu kościelnym – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W LUBIESZOWIE o 13:00 (1 Ołtarz przy posesji p. Krawczyk i Marduła – Lubieszów; 2 Ołtarz przy krzyżu – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i Lelechów; 3 Ołtarz przy posesji Państwa Kubickich i Bartoszewicz – Stary Staw, 4 Ołtarz przy kościele – Wrociszów.
 12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Kamil Śmigielski i Monika Openchowska z Wrociszowa – zapowiedź 1.