Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2023

  1. W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Przecież to ci sami ludzie krzyczeli: „Chwała Jezusowi” i „Ukrzyżuj Go”. Niech te dwa zwroty sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą.
  2. Bezpośrednio po Mszy wyruszymy w procesji pod krzyż, aby uczcić 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tam pomodlimy się w intencji uszanowania dobrego imienia papieża Polaka.
  3. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: w Studzieńcu w poniedziałek o 17:00, w Rudnie we wtorek o 17:30, w Lubieszowie w środę po Mszy do 20:00.
  4. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA: młodzież uczestniczy w liturgii Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę) W Wielki Piątek grupa starsza (ósma klasa) w Lubieszowie o godz. 18:00 otrzyma krzyże do bierzmowania.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na Adorację w Triduum Paschalne.
  6. Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się od 6 – 14 maja. Szczegółowy plan i miejsca konferencji są zamieszczone na tablicy ogłoszeń.  
  7. POŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ:
  8. Lubieszów 9:00 i 13:00 (w kościele), Rudno 10:00 (w kościele), Wrociszów 10:30 (przy krzyżu), Stary Staw 11:00 (przy krzyżu), Lelechów 11:30 (przy krzyżu), Studzieniec 11:45 (przy krzyżu) i 12:00 (w kościele).