5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, a jutro też szkolne. Witam serdecznie wśród nas Ojca Zenona OFMCap. Rekolekcje będą do środy. W Studzieńcu o godz. 17:00, Lubieszowie 18:00
  i Rudnie o 19:00. W środę pół godziny przed Mszą rozpocznie się spowiedź wielkanocna.
 2. Kancelaria parafialna ze względu na rekolekcje w środę będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę zgłaszać po Mszy. Także w środę nie będzie adoracji.
 3.  Zostały jeszcze 3 świece Caritasu w cenie 20 zł. W kościołach i sklepach są kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości przeznaczonych dla najbiedniejszych.
 4. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.
 5. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu – czwartek po Mszy; w Rudnie w piątek po Mszy, a w Lubieszowie wyjątkowo ze względu na wybory sołtysa – w piątek przed Mszą – o godz. 17:30.
 6. Gorzkie Żale w niedziele: w Studzieńcu przed Mszą, Rudnie i Lubieszowie po Mszy (o godz. 8:40).
 7. Jest jeszcze tylko kilka godzin wolnych na Adorację w W. Piątek i W. Sobotę. Zapisy po Mszy w zakrystii.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu
  z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
 9. Jak co roku naszeparafianki wykonały piękne palmy wielkanocne do nabycia po Mszy w cenie od 10 zł. Ofiary z palm w Rudnie przeznaczone są na misje; a Lubieszowie na księgi liturgiczne.
 10. W sobotę będę odwiedzał chorych. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej jest również niedzielą adoracyjną. Caritas będzie zbierał do puszek. W ubiegłym miesiącu Caritas zebrał 830,04 gr. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca. W kwietniu modlimy się w intencji młodzieży przystępującej do bierzmowania.
 12. Za tydzień w niedzielę przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Proszę na Mszę przynieść ze sobą znicz, który po Mszy zapalimy i w procesji zaniesiemy pod krzyż przed kościołem. Tam pomodlimy się w intencji uszanowania dobrego imienia papieża Polaka.