3 Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

 1. Z całego serca dziękuję za pomoc w przygotowaniu Wizytacji. Dziękuję moim kościelnym i wszystkim, którzy im pomogli w przygotowaniu oprawy liturgicznej i dekoracjach w poszczególnych kościołach. Dziękuję panu Organiście i scholi za piękną oprawę muzyczną, grupie wspomagającej parafię w Lubieszowie oraz pani sołtysowej z Rudna za przygotowanie posiłków. Słowa podziękowania kieruję również do Was wszystkich moi parafian za obecność nie tylko na Mszy, ale także spotkaniu z księdzem Biskupem po Koronce w Lubieszowie.
 2. 15-tego kwietnia w Nowej Soli odbędzie się bierzmowanie. Dlatego jutro (poniedziałek) dla rodziców i młodzieży klas ósmych w Lubieszowie po Mszy spotkanie przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
 3. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu w czwartki po Mszy; w Rudnie i Lubieszowie w piątki także po Mszy. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:00). W Lubieszowie po Mszy o godz. 8:00, czyli około godz. 8:45.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu tj. 26 marca 2023r.
 5. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie w Lubieszowie o godz. 15:00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy, w Lubieszowie po Mszy do godz. 20:00.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
 8. Od dzisiaj w kościołach i niektórych sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritasu na produkty spożywcze i środki czystości, które przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
 9. Są już do nabycia paschaliki Caritasu w cenie 20 zł. Część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona zostanie na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach, które od stycznia 2021 roku jest placówką Caritas Diecezjalnej.
 10. Tak, jak w zeszłym roku chciałbym, aby w Lubieszowie Adoracja od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała cały czas – dzień i noc. Dlatego od dziś przyjmuję zapisy na poszczególne godziny (zmiana co pół godziny).
 11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – taca remontowa na spłatę różnych zaległości, bo organy zostały już spłacone. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na organy 2470 zł, Rada Sołecka przekazała 1000 zł i 500 zł wpłynęło na konto na ten cel.
 12. Parafia św. Michała w Nowej Soli zaprasza jutro na Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły na plakatach.