2 Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii księdza biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego
  w ramach wizytacji kanonicznej. Ksiądz biskup jest obecny na wszystkich Mszach świętych.
 2. O godzinie 16:00 w kościele parafialnym razem z Księdzem Biskupem pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie ksiądz Biskup spotka się z grupami modlitewnymi
  z naszej parafii.
 3. Dzisiaj 1 niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. W marcu modlimy się szczególnie za młodzież naszej parafii – o łaskę wytrwania w dobrym.
 4. Tradycyjnie w Wielkim Poście pogłębiamy swoją wiarę poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu w czwartki po Mszy; w Rudnie i Lubieszowie w piątki także po Mszy. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:00), a w Lubieszowie po Mszy porannej (o godz. 8:40).
 5. W kościołach i niektórych sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritasu na produkty spożywcze i środki czystości, które przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
 6. Tak, jak w zeszłym roku chciałbym, aby w Lubieszowie Adoracja od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała cały czas – dzień i noc. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował zapisy na poszczególne godziny (zmiana co pół godziny).
 7. Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Głos Świętej Rodziny” – zachęcam do nabycia.