Narodzenie Pańskie 2022

 1. Kiedy współczesny świat jest bardzo zaniepokojony obecnością Boga w życiu publicznym
  i społecznym, my jak co roku z radością zasiadamy do wigilijnego stołu, by świętować narodziny Jezusa. Chcemy z odwagą pasterzy i wiarą mędrców pokłonić się przed Nowonarodzonym. Życzę Wam oraz gościom, mocnej wiary, która pozwoli odważnie mówić wszystkim: „Dzisiaj nie musisz bać się Boga, uprzątnij szybko swe serce. Zrób w nim miejsce dla Jezusa i ogrzej się Jego miłością”.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w poszczególnych kościołach natrudzili się przy dekoracjach świątecznych.
 3. Jutro, w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL.
 4. W środę święto św. Młodzianków, męczenników. O godz. 19:00 w Lubieszowie spotkanie świąteczne Rad Parafialnych.
 5. W piątek święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – ODPUST PARAFIALNY. Po Mszy błogosławieństwo rodzin.
 6. W sobotę podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy
  i przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia.
 7. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlili się o pokój na świecie. W tej intencji także będzie modlił się w styczniu Żywy Różaniec. Po Mszy Caritas będzie zbierał ofiary do puszek (w grudniu zebraliśmy 2021 zł).
 8. PLAN KOLĘDY: Kolęda rozpocznie się w styczniu w Studzieńcu (2-7). Potem Rudno (9-14), Lubieszów (16-21), Wrociszów (23,24,25) Stary Staw (26) i Lelechów (28).