1 Niedziela Adwentu 27.11.2022

 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – poświęcę wieńce adwentowe, świece i opłatki wigilijne.
 2. Dzisiaj mija rok, jak w każdą środę po Mszy do godziny 20:00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz codziennie o godzinie 15:00 w kościele parafialnym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach modlitewnych.
 3. Świece duże w cenie 20 zł i małe w – 10 zł do nabycia po Mszy przy wyjściu z kościoła. Akcja służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt
  w placówkach wsparcia dziennego, a także na leczenie i rehabilitacje.
 4. Opłatki wigilijne będą rozprowadzane przez naszych parafian za tydzień w II Niedzielę Adwentu
  (4 grudnia). Składane ofiary przeznaczone są na utrzymanie parafii.
 5. Roraty w naszej parafii: w Lubieszowie we wtorki; w Rudnie – w piątki, a Studzieńcu – we czwartki. Po Roratach – jak to było przed pandemią – dzieci zapiorą do domu figurkę małego Jezuska, która potem na święta znajdzie się w żłóbku. Dzieci też zabiorą zeszyt, w którym napiszą list do Świętej Rodziny.
 6. W kościołach i sklepach naszej parafii wystawione są kosze z logo „Caritasu”, do których prosimy składać dary żywnościowe i środki czystości dla potrzebujących z naszej wspólnoty.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W czwartek w Studzieńcu o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, w czasie której będę spowiadał. O 17:00 Msza roratnia.
 9. W piątek w Rudnie o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, w czasie której będę spowiadał. O 17:00 Msza. W Lubieszowie w piątek Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i Adoracja o godz. 17:30. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.
 10. W sobotę od godz. 8:00 będę odwiedzał chorych. Rozpocznę w Rudne.
 11. SPOTKANIA DO BIERZMOWANIA termin do wyboru: Studzieniec czwartek 16:30 Adoracja i spowiedź obowiązkowa potem Msza o 17:00; Rudno – piątek 16:30 Adoracja i spowiedź obowiązkowa, potem Msza o 17:00; Lubieszów 17:30 Adoracja i spowiedź obowiązkowa potem Msza. Osoby, które nie wykonają zaległego zadania do końca listopada będą miały obowiązkową Adorację w środę w grudniu w ramach odrobienia zaległości, o czym powiadomię rodziców.
 12. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – przed Mszą Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i zmiana tajemnic różańcowych. W grudniu Żywy Różaniec modli się w intencji: „O świętość rodzin”.
  Po Mszy Caritas będzie zbierał ofiary do puszek. W listopadzie zebraliśmy aż 3142,02 gr. Z tego 2/3 w Rudnie. Bóg zapłać za ofiarność.