31 Niedziela Zwykła 30.10.2022

  1. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Msze Święte na cmentarzach: RUDNO – 9:00, STUDZIENIEC: – 11:00, STARY STAW – 13:00. Bezpośrednio po Mszy Świętej na cmentarzu Procesja za zmarłych, a po niej poświęcenie nowych pomników nagrobnych. Wszystkich zainteresowanych poświęceniem proszę o zgromadzenie się przed wejściem na cmentarz. W Rudnie poświęcenie pomników przed Mszą tzn. o godz. 8:30.
  2. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, od 1 do 8 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Aby go uzyskać trzeba spełnić następujące warunki: nawiedzenie cmentarza, spowiedź święta i przystąpienie do Komunii oraz modlitwa za zmarłych. Szczególną modlitwą za zmarłych są tzw. Wypominki, które będziemy odmawiali po Mszach wg porządku umieszczonego na kartkach i stronie parafialnej.
  3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte: w Studzieńcu – o godz. 16:30; Lubieszowie – o 18:00, a w Rudnie o 19:15.
  4. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt w sobotę po Mszy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Okazja do spowiedzi przed Mszą: w czwartek w Studzieńcu, w piątek w Rudnie i Lubieszowie.
  7. SPOTKANIA DO BIERZMOWANIA: w tym miesiącu młodzież uczestniczy we Mszy z wypominkami w poszczególnych miejscowościach: Studzieniec – czwartek 17:00, Rudno – piątek – 17:00, Lubieszów – piątek 18:00. Do tego zamiast spotkania w grupach jest do obejrzenia film dla poszczególnych grup. Po obejrzeniu filmu proszę wykonać zadanie i mi je przysłać. Link do filmu zamieściłem na naszej stronie parafialnej www.parafialubieszow.net pod zakładką” Sakramenty-Bierzmowanie”.
  8. W sobotę od 8:00 będę odwiedzał chorych.
  9. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. W listopadzie Żywy Różaniec modli się w intencji: „Zmarłych z naszej parafii i naszych rodzin”. Wszystkie osoby z Róży – męskiej proszę zgłosić się po Mszy do zakrystii po odbiór tajemnicy do odmawiania i więcej informacji.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Caritas zbiera ofiary do puszek. W październiku zebraliśmy