Zesłanie Ducha Świętego 5.06.2022

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca W tym miesiącu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy zbiórka do puszek na „Caritas”.
  2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
  3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedzielę przed Mszą; w tygodniu w Lubieszowie codziennie po Mszy z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W Studzieńcu w czwartek, a Rudnie – w piątek.
  4. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W Starym Stawie tradycyjnie o 19:00 Msza święta pod krzyżem.  
  5. Młodzież, która w minionym tygodniu nie była na ostatnim spotkaniu do bierzmowania bardzo proszę o pilny kontakt w celu zaliczenia I roku przygotowań. Przypominam także o sprawdzaniu informacji, które zamieszczam na stronie internetowej pod linkiem „Bierzmowanie”.
  6. PROCESJA BOŻEGO CIAŁA (16 czerwca): w Rudnie o godz. 9:00, Studzieńcu o 11:00 (I Ołtarz przy parkingu przygotują bloki, 2 Ołtarz – przy straży OSP – druhowie, 3 Ołtarz przy szkole – młodzież, która była i która pójdzie do bierzmowania, 4 Ołtarz na placu kościelnym – rodzice dzieci pierwszokomunijnych). W Lubieszowie o 13:00 (I Ołtarz – przy pałacu przygotują rodzice dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych oraz bierzmowani, II Ołtarz – przy posesji p. Olejniczak – Lubieszów, III Ołtarz – pętla – przygotowuje Stary Staw, IV Ołtarz – Wrociszów.