Zmartwychwstanie Pańskie 17.04.2022

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  17 kwietnia 2022

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Dzielmy się tą miłością z innymi.
  2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy natrudzili się przy dekoracjach świątecznych w poszczególnych kościołach. Słowa podziękowania kieruje pod adresem moich kościelnych i Grupy Wspomagającej Parafię. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykonali palmy z panem sołtysem Lubieszowa na czele. Dziękuję wszystkim za chwile adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
  3. W ramach świątecznego wypoczynku, pamiętajmy o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych. Zanieśmy im tę radosną wieść, że Chrystus Zmartwychwstał.
  4. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Dzień solidarności z KUL-em, taca przeznaczona jest na potrzeby tej uczelni. Msze Święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
  5. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy w cenie 3,5 zł nowy numer naszej gazetki; „Głos Świętej Rodziny”. Zachęcam do nabycia.
  6. PZC przygotował z racji świąt 21 paczek i 164 upominki dla chorych i seniorów.