5 Niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca tzw. adoracyjna. Po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.
    W kwietniu modlimy się w intencji młodzieży, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  2. 10 maja w Nowej Soli młodzież klas ósmych przystąpi do sakramentu bierzmowania. We wtorek w Lubieszowie o 18:00 Msza a po niej spotkanie dla tej młodzieży i ich rodziców.
  3. Parafialny Zespól Caritas rozprowadza po Mszy świece na stół wielkanocny w cenie
    20 zł. W kościołach i sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości przeznaczonych dla najbiedniejszych.
  4. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. Obrazy z wizerunkiem Pana Jezusa zasłaniamy aż do liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Droga Krzyżowa w naszej parafii: w czwartek – w Studzieńcu po Mszy; w piątek w Rudnie
    i Lubieszowie także po Mszy.
  6. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą i Lubieszowie bezpośrednio po Mszy o godz. 13:00.
  7. Spowiedź wielkanocna: Lubieszów – środa 18:30 – 20:00, Studzieniec – czwartek 16:30, Rudno – Piątek 18:30, Wrociszów sobota 16:30. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień.
  8. Zostało jeszcze tylko kilka godzin wolnych na Adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapisy po Mszy w zakrystii.
  9. Puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest wystawiona w widocznym miejscu.
  10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu
    z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
  11. Jak co roku nasze parafianki wykonują piękne palmy wielkanocne. Ofiary z palm przeznaczamy utrzymanie uchodźców z Ukrainy przybywających w naszej parafii.
  12. W przyszłą niedzielę o 13:00 Msza i spotkanie formacyjne do I Komunii świętej.
  13. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  14.  Mamy już w parafii 36 uchodźców. We Wrociszowie 8 osób, Starym Stawie 5 osób i Rudnie 18 osób i Studzieńcu 5 osób. Dwóm osobom z Rudna nasi parafianie załatwili lokum w Niemczech. Na stronie parafialnej będą informacje odnośnie konkretnych potrzeb. Teraz najważniejsza jest dla nich praca.