3 Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

  1. Tradycyjnie w Wielkim Poście pogłębiamy swoją wiarę poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu wyjątkowo w piątek po Mszy; w Rudnie wyjątkowo w piątek o 18:30 (przed Mszą) i Lubieszowie w piątek po Mszy. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:00) i Lubieszowie po Mszy o godz. 13:00.
  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszam w piątek do Lubieszowa na godz. 18:00 na Mszę Świętą i Drogę Krzyżową.
  3. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji: „O POKÓJ” codziennie w Lubieszowie o godz. 15:00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy, w Lubieszowie po Mszy do godz. 20:00.
  5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
  6. Puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest wystawiona w widocznym miejscu.
  7. W kościołach i sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości, które następnie przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
  8. Rozpoczynamy Wielkanocną Akcję Caritas rozprowadzania świec. W tym roku część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Cena świecy 20 zł.
  9. W tym roku chciałbym, aby w Lubieszowie Adoracja od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała cały czas – dzień i noc. Przyjmuję zapisy na poszczególne godziny (zmiana co pół godziny). Proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii jak i bierzmowania o kontakt w tej sprawie w ramach przygotowania do tych sakramentów.
  10. Dzisiaj po Mszy zbiórka do puszek na pomoc w utrzymaniu uchodźców z Ukrainy. Obecnie mamy w parafii 4 rodziny. Przygotowujemy się do przyjęcia kolejnych w Rudnie.