II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022r.

 1. Witam wśród nas ks. Andrzeja Nowakowskiego i dziękuję Mu serdecznie za to, że podjął się prowadzenia naszych rekolekcji parafialnych.
 2. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą trwały do środy. W Studzieńcu o godz. 17:00, Lubieszowie o 18:00 i Rudnie o 19:00. W środę okazja do spowiedzi: w Studzieńcu od 16:30, Lubieszowie – 17:30 a w Rudnie od 18:30. 
 3. Tradycyjnie w Wielkim Poście pogłębiamy swoją wiarę poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu w czwartki po Mszy; w Rudnie i Lubieszowie w piątki także po Mszy. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:00) i Lubieszowie po Mszy o godz. 13:00.
 4. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji: „O POKÓJ” codziennie w Lubieszowie o godz. 15:00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy, w Lubieszowie po Mszy do godz. 20:00.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
 7. Puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest wystawiona w widocznym miejscu.
 8. W kościołach i sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości, które następnie przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
 9. Rozpoczynamy Wielkanocną Akcję Caritas rozprowadzania świec. W tym roku część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona będzie na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Cena świecy 20 zł.
 10. W tym roku chciałbym, aby w Lubieszowie Adoracja od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała cały czas – dzień i noc. Przyjmuję zapisy na poszczególne godziny (zmiana co pół godziny). Proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii jak i bierzmowania o kontakt w tej sprawie w ramach przygotowania do tych sakramentów.
 11. Od czwartku w naszej parafii przebywają dwie rodziny uchodźców z Ukrainy. W Wrociszowie 4 osoby i Starym Stawie – 6 osób. Przygotowujemy także dom w Rudnie dla około 15 osób i jeszcze przyjadą do Wrociszowa w drugie miejsce. Razem będziemy mieli pod opieką Caritasu około 30 osób. Jest to ogromne przedsięwzięcie. Osoby, które przyjechały nie mają przeważnie nic ze sobą. Rzeczy osobiste (bielizna, obuwie) muszą mieć nowe. Tylko w dwa dni wydaliśmy ponad tysiąc zł. Dlatego prosimy o pomoc – za tydzień zbiórka do puszek na ten cel.