I Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022r.

 1. PZC po Mszy prowadzi zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 2. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Okazja do spowiedzi i indywidualnej modlitwy.
 3. Po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca. W marcu modlimy się: „O POKÓJ NA UKRAINIE”.
 4. Tradycyjnie w Wielkim Poście pogłębiamy swoją wiarę poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa: w Studzieńcu w czwartki po Mszy; w Rudnie i Lubieszowie w piątki także po Mszy. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:00) i Lubieszowie bezpośrednio po Mszy o godz. 13:00.
 5. Rekolekcje parafialne rozpoczną się za tydzień w 2 niedzielę Wielkiego Postu tj. 13 marca 2022r.
 6. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji: „O POKÓJ” codziennie w Lubieszowie o godz. 15:00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy, w Lubieszowie po Mszy do godz. 20:00.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
 9. Puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest wystawiona w widocznym miejscu.
 10. Od dzisiaj w kościołach i niektórych sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości, które następnie przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
 11. Zgłosiliśmy chęć przyjęcia w naszej parafii 5 rodzin z Ukrainy (15 osób). Jeszcze trwają rozmowy nad możliwością przyjęcia kolejnych rodzin. Bardzo dziękuję Wam za to. Gdyby jeszcze jakaś rodzina chciała przyjąć uchodźców z Ukrainy lub udostępnić im mieszkanie to proszę o kontakt z parafią. Parafialny Zespół Caritas wesprze te działania.
 12. W tym roku chciałbym, aby w Lubieszowie Adoracja od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała cały czas – dzień i noc. Dlatego od dziś przyjmuję zapisy na poszczególne godziny (zmiana co pół godziny). Proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii jak i bierzmowania o kontakt w tej sprawie w ramach przygotowania do tych sakramentów.