I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – poświęcę wieńce adwentowe, świece i opłatki wigilijne.
  2. Świece duże w cenie 20 zł i małe w – 7 zł do nabycia po Mszy przy wyjściu z kościoła.
    Akcja służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także na leczenie i rehabilitacje. Część kwoty z dystrybucji świecy przeznaczona będzie na budowę przedszkola i szkoły w Kamerunie, dożywianie dzieci w Argentynie i Wenezueli oraz wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie.
  3. Opłatki wigilijne będą rozprowadzane przez naszych parafian za tydzień w II Niedzielę Adwentu (5 grudnia). Składane ofiary przeznaczone są na utrzymanie parafii.
  4. Roraty w naszej parafii:
    w Lubieszowie we wtorki i czwartki; w Rudnie – wtorki i piątki, a Studzieńcu – we czwartki.
  5. W kościołach i sklepach naszej parafii wystawione są kosze z logo „Caritasu”, do których prosimy składać dary żywnościowe i środki czystości dla potrzebujących z naszej wspólnoty.
  6. Od tego tygodnia w każdą środę po Mszy do godziny 20:00 będzie „Czas łaski dla rodzin” – adoracja Najświętszego Sakramentu dla rodzin w ciszy. Będziemy prosić „Świętą Rodzinę”, która patronuje naszej parafii, o obronę naszych rodzin przed szerzącym się demoralizmem i rozwiązłością.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. W czwartek w Studzieńcu o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, w czasie której będę spowiadał. O 17:00 Msza roratnia.
  9. Od tego tygodnia zapraszam w każdy piątek na godz. 15:00 do kościoła w Lubieszowie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji o pokój.
  10. W piątek w Rudnie o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, w czasie której będę spowiadał. O 17:00 Msza.
    W Lubieszowie w piątek Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja o godz. 17:30. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.
  11. W sobotę od godz. 8:00 będę odwiedzał chorych. Rozpocznę w Rudne.
  12. SPOTKANIA DO BIERZMOWANIA termin do wyboru:
    Studzieniec czwartek 16:30 Adoracja i spowiedź potem Msza o 17:00; Rudno – piątek 16:30 Adoracja i spowiedź, potem Msza o 17:00; Lubieszów 17:30 Adoracja i spowiedź potem Msza.
  13. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – przed Mszą Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W grudniu Żywy Różaniec modli się w intencji: „O świętość rodzin”. Po Mszy Caritas będzie zbierał ofiary do puszek. W listopadzie zebraliśmy: 1197,10 gr.