31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021r.

 1. Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Msze Święte na cmentarzach: RUDNO – 9:00, STUDZIENIEC: – 11:00, STARY STAW – 13:00. Bezpośrednio po Mszy Świętej na cmentarzu Procesja za zmarłych, a po niej poświęcenie nowych pomników nagrobnych. Wszystkich zainteresowanych poświęceniem proszę o zgromadzenie się przed wejściem na cmentarz. W Rudnie poświęcenie pomników przed Mszą tzn. o godz. 8:30.
 2. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, od 1 do 8 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Aby go uzyskać trzeba spełnić następujące warunki: nawiedzenie cmentarza, spowiedź święta i przystąpienie do Komunii oraz modlitwa za zmarłych.
 3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte: w Studzieńcu – o godz. 16:30; Lubieszowie – o 18:00, a w Rudnie o 19:15.
 4. Od wtorku będziemy po Mszach modlili się za zmarłych w tzw. „Wypominkach” według porządku zamieszczonego na karkach i naszej stronie parafialnej. Zachęcam do udziału.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. SPOTKANIA DO BIERZMOWANIA:
  w tym miesiącu młodzież uczestniczy we Mszy z wypominkami w poszczególnych miejscowościach: Studzieniec – czwartek 17:00, Rudno – piątek – 17:00, Lubieszów – piątek 18:00.
  Do tego zamiast spotkania w grupach jest do obejrzenia film dla poszczególnych grup. Po obejrzeniu filmu proszę wykonać zadanie i mi je przysłać. Link do filmu zamieściłem na naszej stronie parafialnej www.parafialubieszow.net pod zakładką” Sakramenty-Bierzmowanie”.
 7. W sobotę od 8:00 będę odwiedzał chorych.
 8. Odpust w Rudnie został przeniesiony na niedzielę 14 listopada. Rozpocznie on świętowanie 760-lecia Rudna. Uroczyste zakończenie świętowania w przyszłym roku.   
 9. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. W listopadzie Żywy Różaniec modli się w intencji: „Zmarłych z naszej parafii i naszych rodzin”.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Caritas zbiera ofiary do puszek. W październiku zebraliśmy: 1368 zł.