Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 28.03.2021

1. W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Przecież to ci sami ludzie krzyczeli: „Chwała Jezusowi” i „Ukrzyżuj Go”. Niech te dwa zwroty sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą.
  2. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sytuacjach pilnych (pogrzeb, namaszczenie chorych) proszę się kontaktować po Mszy, w innych proszę umówić się telefonicznie.
  3. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne w kościołach może przebywać ograniczona ilość osób: w Lubieszowie 21, Rudnie 30, Studzieńcu 25. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w liturgii będąc na terenie przykościelnym.
  4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA: w Lubieszowie – od poniedziałku do środy o 17:30, w Rudnie – we wtorek o godz. 19:00; w Studzieńcu – w środę o 19:00.
  5. W Wielką Sobotę nie ma obrzędu święcenia pokarmów. Tak, jak w ubiegłym roku przygotowana została specjalna modlitwa na posiłek wielkanocny, którą zamieściłem na stronie internetowej.
  6. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA: zamiast udziału w Triduum Paschalnym w czwartek i piątek obowiązkowa Adoracja półgodzinna w poszczególnych miejscowościach (patrz program Triduum Paschalnego)
  7. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy nowy numer naszej gazetki; „Głos Świętej Rodziny”. Zachęcam do nabycia.