V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021r.

1. Parafialny Zespól Caritas rozprowadza po Mszy świece na stół wielkanocny w cenie
    15 zł. W kościołach i sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości przeznaczonych dla najbiedniejszych.
  2. Dzisiejsza taca – z 3 niedzieli miesiąca przeznaczona jest na spłatę remontu kościoła w Studzieńcu (zostało jeszcze do spłaty 4077 zł)
  3. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. Obrazy z wizerunkiem Pana Jezusa zasłaniamy aż do liturgii Wigilii Paschalnej.
  4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W poszczególnych kościołach spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych: w Studzieńcu o 16:30, Lubieszowie o 18:00 a Rudnie o 19:15. Na spotkaniu ustalimy przebieg I Komunii.
  5. Droga Krzyżowa w naszej parafii: w czwartek – w Studzieńcu po Mszy; w piątek w Rudnie i Lubieszowie także po Mszy.
  6. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:11)
    i Lubieszowie bezpośrednio po Mszy o godz. 13:00.
  7. Spowiedź wielkanocna: Lubieszów – środa 17:30, Studzieniec – czwartek 16:30, Rudno – Piątek 16:30, Wrociszów sobota 16:30. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień.
  8. Puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest wystawiona w widocznym miejscu.
  9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
  10. Jak co roku nasze parafianki wykonują piękne palmy wielkanocne, do nabycia w przyszłą niedzielę. Ofiary z palm przeznaczamy na spłatę remontu kościoła w Studzieńcu, a w Rudnie na misję prowadzoną prze s. Iwonę w Botswanie.
  11. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  12. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominam o obowiązkowym udziale w Drodze Krzyżowej w ramach spotkania marcowego i o spowiedzi wielkanocnej.
  13. Kościół parafialny jest na bieżąco sterylizowany i ławki są dezynfekowane.