II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021r.

1. Bóg zapłać ojcu Tomaszowi za podjęcie się dzieła prowadzenia rekolekcji parafialnych.
  2. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą trwały do środy. W Studzieńcu o godz. 16:30, Lubieszowie o 18:00 i Rudnie o 19:00. W środę okazja do spowiedzi: w Studzieńcu od 16:00, Lubieszowie – 17:30 a w Rudnie od 18:30.
  3. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. Tradycyjnie w Wielkim Poście pogłębiamy swoją wiarę poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa: w czwartek, w Studzieńcu po Mszy; w piątek w Rudnie i Lubieszowie także po Mszy.
  6. Gorzkie Żale w niedziele: w Rudnie po Mszy, w Studzieńcu przed Mszą (o 11:11) i Lubieszowie bezpośrednio po Mszy o godz. 13:00.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Lubieszowie prosimy składać do puszki przy wyjściu z kościoła, natomiast w Studzieńcu i Rudnie w zakrystii u kościelnych.
  8. W sobotę od godz. 8:00 będę odwiedzał po domach chorych w następującej kolejności: Wrociszów – Rudno – Lubieszów – Stary Staw – Studzieniec – Lubieszów.
  9. Za tydzień PZC będzie zbierał po Mszy ofiary do puszek. W kościołach i sklepach wystawiliśmy kosze z logo Caritas w ramach zbiórki produktów spożywczych i środków czystości, które następnie przekażemy potrzebującym z okazji Świąt Wielkanocnych.
  10. Przyszła niedziela to tzw. Niedziela Adoracyjna. Pół godziny przed Mszą Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej modlitwy.
  11. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca. W marcu modlimy się szczególnie za młodzież naszej parafii – o łaskę wytrwania w dobrym.
  12. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w marcu zamiast spotkania zapraszam na Drogę Krzyżową. Po Drodze proszę przyjść do zakrystii w celu potwierdzenia swojej obecności.